Spolek Ostrava Chess z.s.
uspořádal v rámci mezinárodního šachového festivalu
Ostravský koník

Ostravský koníček 2022
přebor žáků ostravských škol v šachu

Při účasti rovných 200 mladých šachistů v turnajích zvítězili:
• Vít Buček z ZŠ Vratimov, Datyňská 690 v kategorii 1.-2. třída,
• Valérie Bartečková z Prima školy v kategorii 3.-5. třída,
• Jakub Vaněk z Matičního gymnázia v kategorii 6.-9. třída.

 

Datum konání:


čtvrtek 5. května 2022


Místo konání:


hlavní sál Domu kultury města Ostravy,
28. října 124,
Ostrava


Ředitel turnaje:


Marek Jelínek,
tel.: 603 525 566,
email: marek@ostravskykonik.cz


Hlavní rozhodčí:


R1 David Šimon


Systém hry:


3 turnaje rozdělené dle věkových kategorií:
    A – žáci 1. a 2. třídy ZŠ a mladší
    B – žáci 3. až 5. třídy ZŠ
    C – žáci 6. až 9. třídy ZŠ, resp. odpovídajících ročníků víceletých SŠ
švýcarský systém na 7 kol, dle pravidel FIDE, 2×15min.
při rovnosti bodů rozhoduje o pořadí střední Buchholz, Buchholz
(v případě nízké účasti v některé věkové kategorii mohou být turnaje sloučeny)


Právo účasti:


žáci ostravských mateřských, základních a středních škol


Startovné:


zdarma


Ceny:


věcné ceny v každé kategorii pro první 3 hráče a nejlepší 3 dívky,
v celkové výši cca 5 000,- Kč,
drobná pozornost pro všechny účastníky turnaje


Časový plán:


07:30 - 08:15prezentace
08:30zahájení
08:45 - 12:451. - 7. kolo
13:00vyhlášení výsledků

Strava:


možnost občerstvení zajištěna v přísálí


Přihlášky:


do 3. 5. 2022


COVID:


Hráči jsou povinni dodržovat hygienická opatření platná v den konání turnaje!
Děkujeme za pochopení a ohleduplnost k ostatním.


  • Kraj Moravskoslezský
  • Ostrava!!!
  • Moravská Ostrava a Přívoz

  • DKMO
  • Yogi
  • A-Šachy
  • GAS CONTROL

Historie turnaje:

rok turnaj účastníků vítězové škola počet bodů
VI. 2022 ZŠ 1.-2. třída 501. Buček, Vít
2. Šeděnka, Zikmund
3. Tarielašvili, Kira
ZŠ Vratimov, Datyňská 690
ZŠ Zdeňka Škarvady
PORG Ostrava
  7 z 7 
  6 z 7 
  5½ z 7 
tabulka
ZŠ 3.-5. třída 791. Bartečková, Valérie
2. Bartečková, Nikol
3. Walder, Hugo
Prima škola
Prima škola
ZŠ Kosmonautů 15
  6½ z 7 
  6½ z 7 
  6 z 7 
tabulka
ZŠ 6.-9. třída 711. Vaněk, Jakub
2. Oborný, Stanislav
3. Buchtová, Viktorie
Matiční gymnázium
Matiční gymnázium
Matiční gymnázium
  6½ z 7 
  6 z 7 
  6 z 7 
tabulka
 
V. 2019 ZŠ 1.-2. třída 481. Glóza, Antonín
2. Štěpán, Václav
3. Drobík, Tobiáš
ZŠ Bulharská
ZŠ Gen. Janka
ZŠ Ostrčilova
  6½ z 7 
  5½ z 7 
  5½ z 7 
tabulka
ZŠ 3.-5. třída 881. Buchta, Bartoloměj
2. Buchtová, Viktorie
3. Kubiczek, Petr
ZŠ a MŠ Václavovice
ZŠ a MŠ Václavovice
ZŠ Bulharská
  6½ z 7 
  6 z 7 
  6 z 7 
tabulka
ZŠ 6.-9. třída 661. Oborný, Stanislav
2. Kubiczek, Michal
3. Skýpala, Jan
Matiční gymnázium
Biskupské gymnázium
Matiční gymnázium
  6½ z 7 
  6 z 7 
  6 z 7 
tabulka
 
IV. 2018 ZŠ 1.-2. třída 431. Buchtová, Viktorie
2. Glóza, Antonín
3. Gajdoš, Marek
ZŠ Václavovice
ZŠ Bulharská
ZŠ Zelená
  7 z 7 
  6 z 7 
  5½ z 7 
tabulka
ZŠ 3.-5. třída 761. Buchta, Bartoloměj
2. Oborný, Stanislav
3. Kubiczek, Michal
ZŠ Václavovice
ZŠ Ostrčilova
ZŠ Bulharská
  6½ z 7 
  6½ z 7 
  6 z 7 
tabulka
ZŠ 6.-9. třída 411. Kopec, Ladislav
2. Miklosz, Michael
3. Knettig, Vojtěch
ZŠ Dvorského
ZŠ Zelená
Matiční gymnázium
  7 z 7 
  6 z 7 
  5½ z 7 
tabulka
 
III. 2017 ZŠ 1.-2. třída 281. Vaněk, Jakub
2. Balogh, Daniel
3. Šuchma, Jakub
ZŠ Zelená
ZŠ Šeřiková
ZŠ Zelená
  7 z 7 
  5½ z 7 
  5½ z 7 
tabulka
ZŠ 3.-5. třída 541. Kubiczek, Michal
2. Skopal, Matěj
3. Zeman, Daniel
ZŠ Bulharská
ZŠ Zelená
ZŠ Krásné Pole
  6½ z 7 
  6 z 7 
  6 z 7 
tabulka
ZŠ 6.-9. třída 291. Kopec, Ladislav
2. Šumský, Miroslav
3. Miklosz, Michael
ZŠ Dvorského
ZŠ Šenov
ZŠ Zelená
  6½ z 7 
  6 z 7 
  5 z 7 
tabulka
 
II. 2016 ZŠ 1.-2. třída 271. Molin, Tomáš
2. Bednář, Samuel
3. Přibyl, Zdeněk
ZŠ Proskovice
ZŠ Václavovice
ZŠ Václavovice
  6 z 7 
  6 z 7 
  5 z 7 
tabulka
ZŠ 3.-5. třída 571. Kubiczek, Michal
2. Knettig, Vojtěch
3. Sedláček, Marek
ZŠ Bulharská
ZŠ Zelená
ZŠ Zelená
  6½ z 7 
  6½ z 7 
  6 z 7 
tabulka
ZŠ 6.-9. třída 341. Kopcová, Ludmila
2. Kopec, Ladislav
3. Valčikevič, Kristián
Gymnázium Hrabůvka
ZŠ Dvorského
ZŠ Zelená
  7 z 7 
  6 z 7 
  5 z 7 
tabulka
SŠ I.-IV. ročník 201. Horváth, Tomáš
2. Kaňák, Filip
3. Nytra, Jan
SPŠ Vítkovice
SPŠei Ostrava
SPŠei Ostrava
  6½ z 7 
  6½ z 7 
  5 z 7 
tabulka
 
I. 2015 společný turnaj 841. Kopec, Ladislav
2. Kopcová, Ludmila
3. Frolík, Vojtěch
ZŠ Dvorského
Gymnázium Hrabůvka
ZŠ Krásné Pole
  6½ z 7 
  6½ z 7 
  6 z 7 
tabulka